doruk performans enstitü Eğitim - Yönetim - Danışmanlık

Komşun Hakkında Hüküm Vermeden Önce, 3 Gün Batımı Onun Makosenleri İle Yürü...

Kızılderili Atasözü
Bizi Takip Edin
0216 386 79 53
Tüm Makaleler »
Prof. Dr. Turgay Biçer | Tarih : 02.07.2018 | Okunma : 15

Umudun Umudu

Son günlerde etrafımdaki insanların çoğunluğunun mutsuz ve karamsar görüyorum. Sürekli endişe ve karanlık söylemlerle yasladıkları anı hem kendilerine ve hem de başkalarına zehir ediyorlar. Resmen enerji emici gibi davranıp içinde bir parça yaşam umudu olanlara da başka gezegenden gelmiş gibi davranıyorlar.

 

Sadece insanlar değil, televizyonlar, gazeteler ve diğer iletişim ve haberleşme araçları da sürekli endişe,..

Devamını Oku »
Prof. Dr. Turgay Biçer | Tarih : 02.07.2018 | Okunma : 51

Bırakın, Nefes Alayım Diyor Ağaçlar…

Sabah yürüyüşlerim benim sporculuk sonrasında devam ettirdiğim; huzur bulmak, sakinleşme, düşünmek ve daha birçok faydası olan bir alışkanlığımdır. Herkese yürümeyi bir şekilde tavsiye ederim ve hatta daha ileri giderek diyorum ki, tüm ülkeyi şöyle bir yarım sat yürütelim vallahi her türlü soruna rağmen insanlarımızın mutluluk düzeyimizde büyük bir kazanım elde ederiz ülke olarak&he..

Devamını Oku »
Prof. Dr. Turgay Biçer | Tarih : 02.07.2018 | Okunma : 418

Hayvanları Sevmek Hayatı Sevmektir

 

Sevginin çeşitleri çoktur; çeşidi, konu ve objesi veya nesnesi ne olursa olsun sevgi evrensel bir duygudur ve insanlığın bekası için gereklidir.

Sevgi, insanı insan yapan ve insanlaştıran, barışı, huzuru, mutluluğu getiren; paylaşmayı öğreten, savaşları durduran, anlamaya, vermeye ve birlikte var olmaya dönük duygu düşünce ve davranışların bütünüdür kanımca.

 Eric From, ..

Devamını Oku »
Prof. Dr. Turgay Biçer | Tarih : 02.07.2018 | Okunma : 324

Umutsuzluk Umut mudur

Geçenlerde, değer verdiğim,  profesör unvanlı, alanında başarılı ve tanınmış olan bir büyüğüm, bir tv kanalında “eskiden, endişenin, kaygının kötü olduğunu, iyimserliğin ise iyi olduğunu söylerdik ama şimdi anladım ki, daha çok yaşayan kaygılı ve endişeli olanlar ama az yaşayanlar ise iyimser, hayata mutlu bakanlar” dediğinde küçük dilim..

Devamını Oku »
Prof. Dr. Turgay Biçer | Tarih : 02.07.2018 | Okunma : 314

Gözler Her Şeyi Görür mü?

Her organ önemlidir ama gözlerin diğer organlara göre daha önem taşıdığı bir gerçektir. Görme yetisi bir insanın yaşamını kolaylaştırması bakımından konuşma, duyma veya koklama veya tatma yetilerine göre yaşamsal önemli olduğu gerçektir.

Gözleri görmeyenlerin insanların başka yetilerini öne çıkardığı ve hatta bir organ bozulduğunda diğer organların iki kat daha fazla çalışarak diğerinin eksikl..

Devamını Oku »