• Kendi Liderin Ol
  • bilgi@dorukperformans.com
  • 0216 386 79 53

Coraline CHAPATTE (Cora)

Triatlet, uzun mesafe koşucusu, Zihinsel Performans Danışmanı ve Eğitmen

Cora, İsviçre vatandaşıdır. Yaklaşık 10 yıldır Türkiye aşığı bir birey olarak Türkiye’de yaşamaktadır.

 1981 yılında İsviçre'de doğdu. Neuchâtel Üniversitesi'nde ekonomi bölümde okurken aynı zamanda spor dersleri aldı.

 Cora, İsviçre’deki okul yıllarında 3 sene spor gazetecisi olarak çalıştı.

 Mezun olduktan sonra İsviçre'de kamu sektöründe danışmanlık yaptı ve ulaşım sektöründe yer alan en büyük şirketten birinde pazarlama müdürü olarak çalıştı.

 Cora, iki sene bale, dört sene atletizm yaptı ve oniki sene voleybol oynadı. 2005 Neuchâtel gölünde dalışa başladı.

 2008 dalış ile ilgili üst bir sertifikası almak için  Antalya – Kaş’a geldi ve burada üç sene sualtı rehberi, sualtı fotoğrafçısı ve açık hava sporları rehberi olarak çalıştı. 2011'de Kaş'tan İstanbul'a taşındı ve etkinlik yönetimi ve spor ve ilaç sektöründe yönetici olarak çalıştı.

 Cora'nın hayatında spor her zaman önemli bir yere sahipti ancak 2012 yılından itibaren daha düzenli olarak koşmaya başladı ve o günden itibaren üst düzey sporcu olmak için çalışmalarına hız verdi. 2014 ve 2015 arasında 7 tane ultra maratonu (50 – 80 km tek seferde) ve 2015 Likya Yolu Ultra Maratonu 6 günde 260 koştu. Mayıs 2016 ilk triatlon yarışına katıldı ve 3. oldu. Dört ay sonra Eylül ayında Kuşadası’nda Türkiye Triatlon Şampiyonasında 30+ yaş kategorisinde üçüncülüğü kazandı ve Ekim ayında Antalya'da Gloria Ironman 70.3 yarışında 5. oldu. 2017 Duatlon Türkiye Şampiyonu (30+ yaş kategorisinde) ve Türkiye Triatlon Şampiyonasında 30+ yaş kategorisinde tekrar üçüncülük kazandı. 2016 ve 2017 yıllarında toplam 4 tane Ironman 70.3 yarışı koştu.

 Cora, Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümünde Yüksek Lisans yapmaktadır; çalışma alanı olarak sporcu ve profesyonellerde performans geliştirme, liderlik, takımdaşlık ve motivasyon konularına yoğunlaşmıştır.

 Cora, uluslararası ve ulusal gazetede spor, zihinsel performans ve spor ekonomisi ile ilgili yazılar yazmaktadır. Ayrıca spor, sosyal medya, motivasyon ile ilgili beş dilde yurtdışında ve Türkiye'de olmak üzere bir çok yerde, motivasyon ve bireysel gelişim eğitimleri vermenin yanı sıra,  Triatletler, uzun mesafe koşucularına ve genç yelkencilere fiziksel ve zihinsel performans danışmanlığı yapmaktadır.

 Cora, sık sık televizyonda spor deneyimi paylaşmaktan zevk almakta ve Türkiye Atletizm Federasyonunda “Çocuk Atletizmi” isimli programında danışmanlık yapmaktadır, 1. kademe Atletizm antrenörlüğü belgesi, Uluslararası Schwinn Cycling Bronze level sertifikası ve Neuro Linguistik Programlama (NLP) Pratisyen sertifakası vardır.

EKİBİMİZ